Avatar
 
AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Yardımcı Karakterker

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
gamze

avatar

MEMLEKET : kuzey su kabilesi BÜKTÜĞÜ ELEMENT : SU BÜKÜCÜ
BÜKME GÜCÜ : 34
TECRÜBE PUANI : 12
DURUMU : ÖĞRETMEN

MesajKonu: Yardımcı Karakterker   C.tesi Mart 06, 2010 9:22 am

Appa
Aang ve arkadaşlarına dünyayı dolaşırken yardımcı olan uçan bizon. Aang ile küçüklüğünden bu yana çok güçlü bir bağ oluşturmuştur. Aang'le birlikte buzda dondukları için o da yüzyıl boyunca donmuş ve Aang ile beraber buzdan cıkmıştır. "Yip Yip" sözüyle uçmaya başlar. Rakiplerini saldırıda ya kükreyerek korkutur ya da dev kuyruğunu rakiplerinin üstüne yöneltince hava saldırısı ortaya çıkar. Ayrıca doğadaki gerçek Hava Bükücüdür ve 10 tonluk bir bizondur.

Momo
Aang'in uçabilen büyük kulaklı lemurudur. Sokka ile arkadaş olmuşlardır. Aang onunla tanıştığı zaman Momonun mango yediğini gördüğü için ona "Momo" ismini koymuştur.

Hawky
3. sezonda Avatar ekibine katılan haberleşme şahinidir. Sokka'nın Toph'un bahislerle kazandığı parayla aldığı şahindir. Katara ve Toph bu şahini Toph'un anne ve babasına mektup göndermesi için kullanmıştır ve bir daha geri dönmemeiştir

Suki
Sokka ile birbirlerine aşıktırlar. Ve Kyoshi savaşçıları grubunun lideridir. Fakat birgün Azula Suki'yle dövüşüp onu alt ederek toprak krallığının çökmesine sebep olmuştur. Bu kavga sonucunda Suki,ateş ulusu askerleri tarafından tutuklanarak Dünya'nın en yüksek güvenlikli hapishanesi olan 'Kaynar Kaya'ya' gönderilmiştir.Kaynar Kaya'da en azılı suçlular ve ateş ulusuna karşılık veren bazı grupların liderleri bulunmaktadır.Ama sonra Zuko Avatar tarafına geçtiğinde Sokka ile birlikte Kaynar Kaya'ya Sokka'nın babasını bulmaya gitmişken orda Suki'yi görmüşlerdir ve onu da kaçırmışlardır.

Woo Woo Teyze
1.Sezonda Avatar Takımının karşılaştıkları falcı bir kadındır. Falcı kadın çok iyi geleceği görmesine rağmen yine de çok sinirli olabildiği durumlar vardır. Çok sabırsız olduğu durumlada... Woo Woo Teyze kendine çok güveni olan bir kadındır. Ancak bu ruh hali onu bazen kötü durumlarada düşürüyor.

Jeong Jeong
Aang in ilk ateş bükme hocasıdır.Güçlü bir ateş bükücüdür.Amiral Jaonunda hocasıdır.>Ateş Kralı Ozaiyi desteklememektedir."Sozin's Comet 2;Old Masters."bölümünde beyaz lotus tarikatnda tekrar görülür.

Jet
Ateş Ulusu'na karşı isyan eden ufak bir gerilla grubu olan Özgürlük Savaşçıları'nın karizmatik lideridir. Daha sonraları Ba Sing Se'de yeni bir hayata başlamaya karar verdi. Long Feng tarafından beyni yıkandı ve Laogai Gölü'ndeki kuşatma sırasında öldürüldü. Katara ondan hoşlanmaktaydı, fakat iyilik adı altında masum insanlara saldırınca Katara ondan nefret etmeye başladı. Ba Sing Se'de Ateş Bükücü avına çıktığında Zuko ile karşılaştı ve de tutuklandı. Fakat onun sayesinde Aang ve arkadaşları Appa'yı tekrar buldular. Ancak Long Feng'in gaddarlığı yüzünden Jet "Laogai Lake" (Laogai Gölü) bölümünde öldü.

Koklayan Arı
Jet'in en güvendiği askerlerinden bir tanesidir.

Sırık
Jet'in yanında savaşan bir özgürlük savaşçısıdır. Ok kullanmaktaki becerileri onu ön plana çıkarır.

Dük
Jet'in yanında savaşan bir özgürlük savaşçısıdır.

Long Feng
Ba Sing Se'deki Toprak Kralı'nın yardımcısı, danışmanı ve Dai Li'nin eski yöneticisidir. Gerçekte Toprak Kralı ülkeyi yönetmekten acizdir ve Long Feng, Ba Sing Se'de gücü elinde tutan kişidir. Aang tarafından planları ortaya çıkarıldı ve yönetimden indirildi. Prenses Azula, onu kurtarıp emri altına almıştır.

Ateş Kralı Ozai
Ateş Lordu Ozai tam bir kötülük elçisidir ve oğluna bile merhamet etmeyecek kadar acımasızdır.Dizide yüzü pek görünmeyen karakterdir dizinin 3. sezonunda ancak yüzü görülür.Babası Kral Azulon'un tahta oturduğu süre içinde abisi Iroh'un tahta geçmemesi ve kendinin tahta geçirilmesi için babası Kral Azulon'a öneride bulunmuş fakat babası buna sert bir şekilde karşılık vermiştir. O sırada oğlu ölen Iroh'la aynı acıyı yaşamasını isteyen babası Kral Azulon, Ozai'nin oğlu Zuko'nun da aynı şekilde ölmesini ister. Bu konuşmaya şahit olan Prenses Azula bunu Zuko'ya söylerken anneleri Prenses Ursa durumu öğrenir. Prenses Ursa oğlunu korumak için Ateş Ulusu Kralı Azulon'u öldürür. Bu olay ardından Ozai yeni ateş kralı olur ve karısını sürgüne gönderir. Tahtın asıl varisi Iroh'dur.Zuko yla son karşılaştığında yenilgiye uğramıştır.Dizinin sonunda Aang e yenilir.

Avatar Roku
Avatar Roku, Aang'den önceki Avatar'dır ve bir ateş bükücüdür. Aynı zamanda da Ruhlar Dünyasından Aang'e Avatarlık hakkında yardım etmeye çalışır. O, diğer ateş bükücülerin aksine çok iyi bir insandır. Ayrıca Avatar Roku yaşamında, Kral Sozin ile yakın arkadaş olmuştur. Kral Sozin ateş imparatorluğunun sınırlarını genişletmek ister ve Avatar Roku'ya bu düşüncesini söyler. Avatar Roku buna izin vermeyeceğini söylese de Kral Sozin onu dinlemez ve Toprak Krallığına saldırır. Bunun üzerine Avatar Roku onunla savaşır ve onu mağlup eder. Yıllar sonra Sozin, Avatar Roku'yu volkan patlaması neticesinde oluşan zehir gazların arasında bırakır. Avatar Roku bu gazların etkisiyle bayılmış ve ölmüştür. Ölürken avatar halinde olmadığı için avatarlık son bulmaz.Ayrıca avatarların en güçlüsüdür.

Avatar Kyoshi
Avatar Roku'dan önceki, toprak ırkından bir kadın Avatardır. Bir kadın olmasına karşın oldukça iridir. Kendisi Kyoshi Adası'nın kurucusudur. Onun ölümünden sonra Kyoshi Adasındaki bazı kızlar köylerini korumak için Kyoshi Savaşçıları adlı grup oluştururlar.

Avatar Yangchen
Aang'ten önceki hava bükücü avatardır. Batı hava tapınağında doğmuştur.

Avatar Kuruk
Aang'ten önceki Su bükücü avatardır. Tsunamiler yaratır. Sevgilisinin yüzünü yüzçalan ruh "Koh" a kaptırmıştır.

Ateş Kraliçesi Ursa
Avatar Roku'nun soyundan gelen güzel ve iyi kalpli bir ateş kraliçesidir. Oğlu Zuko'yu çok sevmektedir ancak Zuko daha çok küçükken General Iroh'nun oğlu Be Sing Se kuşatmasında öldüğünde bunun karşılığında Zuko'nunda ölmesi gerektiğini öğrenince onu korumak için hayatını feda eder. Ve o zamanki ateş kralı Azulonu öldürür. Dizinin 3.sezonunun 13.bölümüne kadar öldü sanılsa da aslında onun Ateş Kralı Ozai tarafından sürgüne yollandığı öğrenilir. Dizinin sonunda Zuko hapse attırdığı babasına annesinin yerini sorar. Ancak Ozai'nin söyleyip söylemediği gösterilmediği için Ursa'nın yeri ve Zuko'ya kavuşup kavusamadığı bilinmiyor

Mai
Azula'nın küçük elit takımının bir üyesidir. Ailesinin tek çocuğu olup babası Ateş Ulusu şehirlerinden Yeni Ozai'nin valisidir. Bükme yeteneğine sahip olmamasına rağmen bıçak fırlatarak düşmanlarını etkisiz hale getirebilir. Zuko'ya aşıktır. Herşeyden şikayet etmekte ve sürekli somurtmaktadır. Azula'dan da bir o kadar nefret etmektedir.Zuko ya Yardım Etiği için Azula onu cezalandırır.Ty lee ile birlikte Azulanın onların yüzünü görmeyeceği bir yere tıkılır. Ama sonra Boiling Rock'ın (Kaynar Kaya) komutanı olan amcası onu ve Ty Lee'yi çıkarır.

Ty Lee
Azula'nın küçük elit takımındandır. Bükme yeteneğine sahip olmamasına rağmen insan vücudunun zayıf noktalarını bildiğinden zayıf noktalara vurarak hedefini kısa süreli felç etme gücü vardır. Bu sayede bükücülerin bükme yeteneklerini bir süreliğine etkisiz hale getirir ve de vücudunun esnekliği sayesinde iyi bir savaşçıdır. Neredeyse gördüğü her erkekten hoşlanmakta ve birçok kişiyi kendine aşık etmektedir. Azula onu takımına alana dek bir sirkte yaşamaktaydı.Mai İle Zuko'yu kurtardığı için Azula onu cezalandırır.

Amiral Jao
Ateş Ulusu amirali. Kibirli, sabırsız, ün hastası ve de kötü kalpli birisidir. Ozai dışında kimse onu sevmez. Ateş Ulsunun genel özelliklerini taşır, öfke gibi. Çok çabuk öfkelenen biridir. Zuko ile yaptığı düelloda yenilmiş fakat Zuko ona bir şey yapmamış olmasına karşın arkasından saldırma cesaretini gösterecek denli de onursuzdur. Kuzey Kutbu kuşatmasında doğanın dengesini bozduğu Tui ile La'yı ayırdığı için öldürüldü fakat daha sonra Yue canını lu'ya verip döngüyü düzelmiştir ama aya dönüşerek ölmüştürçAteş bükmekte iyidir ama yenilmez bir savaşçı olduğuda söylenemez.

Kral Bumi
Omashu (Yeni Ozai) şehrinin kralıdır ve Aang'in çocukluk arkadaşıdır. İlerlemiş yaşına rağmen çok eğlenceli birisidir. En güçlü toprak bükücülerden biridir.Toplam 85 chinin hepsini rahatlıkla kullanır. Beyaz Lotus Tarikatı'nın Toprak bükücü ustasıdır.

Dai Li
Avatar Kyoshi tarafından kurulmuştur. Elit tabaka toprak bükücülerdir. Sonradan amaçlarından sapmışlardır. Topluluk toprak bükücü olmasına rağmen en az ateş bükücüler kadar acımasızdırlar.Önce Long Feng İçin çalışırken sonra Azula'nın emri altına girmiştirler. Ancak Azula dizinin sonlarına doğru kimseye güvenemediğinden Dy Li'yi kovmuştur.

Hama
Dünyadaki iki kan bükücüden biridir.Güney su Kabilesinde doğmuştur.Gençlik yıllarında köyü Ateş Ulusu tarafından saldırıya uğramıştır.O ve tüm su bükücüler esir alınmıştır.Güneydeki su kabilesinde hiç su bükücü olmamasının nedenide budur.Hama daha sonra hapishanede dolunay gecelerinde kan bükebildiğini öğrendi ve bu yeteneği sayesinde hapisten kaçtı.Daha sonra Ateş ulusunda yeni bir hayata başladı ama içindeki intikam hırsı bitmedi ve dolunay gecelerinde ateş ulusu insanlarını mağaralara tıktı.insanlar kayboluyor bir daha geri gelmiyordu.Ama sonra Aang,Toph ve Sokka onları kurtardı.Katara'ya kan bükmeyi zorla öğretti.Katara çaresizce kan bükmek zorunda kaldı.Daha sonra Aang ve arkadaşları sayesinde, Hama; hapise atılmıştır.

Üstad Pakku
Kuzeydeki su kabilesinde yaşayan su bükme ustasıdır. Kabilesinin kurallarını çok bağlıdır. Kızlara su bükmeyi öğretmez ancak Katara'ya ilk olarak öğretmeye başlar. Aynı zamanda büyük ninenin eşki nişanlısıdır. Ancak büyük nine o kabilenin kurallarına dayanamadığı için güney kabilesine kaçmıştır. Dizinin sonunda yeniden evlenirler.

Haru
İlk sezonda çıkan toprak bükücüdür. Köyleri ateş ulusunun elinde olduğu için toprak bükmesi yasaktır. Ama Katara ona yeniden cesaret verir ve kaçırılan toprak bükücüleride kurtarıp köyü ateş ulusundan geri alırlar. Ateş ulusuna karşı işgalde babası ve kendisinin katkısı vardır.

Boyalı kadın
Ateş Ulusunun esaret altında tuttuğu, nehrin ortasına kurulu bir köyde yaşıyan bir ruh'tur.Katara bu ruhun gerçek olmadığını düşünerek onu taklit etmiştir.Bölümün sonunda boyalı kadın kataraya teşekkür eder.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin
avatar

GENEL KURMAY BAŞKANI
MEMLEKET : Batı Hava Tapınağı BÜKTÜĞÜ ELEMENT : HAVA
BÜKME GÜCÜ : 288
TECRÜBE PUANI : 27
DURUMU : ÖĞRETMEN,GENERAL,ADMİN
YORUM :
MesajKonu: Geri: Yardımcı Karakterker   C.tesi Mart 06, 2010 1:22 pm

bence appa momo, suki avatar roku ve ozai yardımcı karakterler değil appa we momo saten en basından beri dizide we saten aang appa olmadan ateş lordunu yenemesdi.saten dizinin amacı aangin ozai yi yenmesi yani o da yardımcı karakter deil.Aangin bir diğer amacı da avatar rokula konusup avatar halini kontrol etmei öğrenmek yani o da yardımcı olamaz die düşünüorum.ve suki 3.sezonda avatarın takımına girdi.sokkanın manitası we çok ii bir döwüşcüVery Happy ama sölediklerim kalabilir burada.(appa hariç Very Happy)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://avatarzuko.benimforum.org
|_•'•'•PяΣηŚ_ŹцкØ•'•'•_|

avatar

MEMLEKET : Ateş Ulusu (SaRaY) BÜKTÜĞÜ ELEMENT : Ateş Bükücü
BÜKME GÜCÜ : 21
TECRÜBE PUANI : 1
DURUMU : Ateş Ulusu PReNSi
YORUM :
Ateş Bir Yıkım Aracı DeğiLdir ,Ona Bir Bakış ŞekLidir ... Wink


SaygıLar ; |_•'•'•PяΣηŚ_ŹцкØ•'•'•_|

MesajKonu: |_•'•'•PяΣηŚ_ŹцкØ•'•'•_|    Perş. Haz. 24, 2010 1:26 pm

Daha bir sürü yardımcı karakter olduğunu düşünüyorum . Aklıma gelenler : avatar takımının ilk ateş ulusu saldırısında denizaltıları yapan kii ve onun oğlu .isimleri aklıma gelmıyor araştırmada yapmadım .ve ayrıca yine ateş ulusu savaşında 2 tane toprak bükücü vardı .biri yosunları büküyordu ve kendini yosun canavarı olarak tanıtıyordu.Birde kataranın babası var Smile onuda unutmuşsun Smile Daha bir sürü karakter var tam aklıma gelmıyor.Birde zukonun tuttuğu bir karıncayiyene benzeyen hayvana binen bir kadın var oda bir ödül avcısı . zamanında zuko onu avatarın yerini bulup yoketmesi için tutmuştu.o karakterin bindiği hayvanla ilgili küçük bir detay : hayvanın görme yetisi yok denecek kadar azdı ve burnuyla görüyordu .yanı kokular sayesinde.benden şimdilik bukadar . yardımcı olabildiysem ne multu bana Very Happy

Saygılar , |_•'•'•PяΣηŚ_ŹцкØ•'•'•_|

İyi GünLer , İyi ForumLar ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.crazypipe.azbuz.com
gamze

avatar

MEMLEKET : kuzey su kabilesi BÜKTÜĞÜ ELEMENT : SU BÜKÜCÜ
BÜKME GÜCÜ : 34
TECRÜBE PUANI : 12
DURUMU : ÖĞRETMEN

MesajKonu: Geri: Yardımcı Karakterker   Perş. Haz. 24, 2010 2:56 pm

sunduğun ek bilgiler için tşkr ederim..!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Yardımcı Karakterker
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sitem Yönlendirilmiş Lütfen Yardım
» Htm sayfasını Sildim fakat forum görünüşünden silinmiyor ? Yardım
» SWF Text yardım pls....
» - Kod İstek - Modeler - Acık ( Acil Yardım )
» SLM,,ana sayfa msj hakkında Yardımcı olurmusunuz,,

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
** AVATAR The Last Airbender **  :: The Last Airbender :: Karakterler-
Buraya geçin: