Avatar
 
AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 su bükücüler hakkında bilgi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
MisafirMesajKonu: su bükücüler hakkında bilgi   Perş. Mart 18, 2010 4:16 pm

Su kabilesi üyeleri genel olarak iki yerleşim bölgesinin birinde yaşarlar. bunlar iki kutupta yer alan Kuzey Su Kabilesi ve Güney Su Kabilesidir. Ayrıca Foggy Swamp Tribe isminde, Toprak krallığı bataklıklarında yaşayan bir grup daha vardır(kitap 2 Bölüm 4 "The Swamp"). Su kabilesi hidrokinesisin mistik bir sanatı olan Su bükme üzerine pratik yapan erkek ve kadınlardan oluşur. güney kabilesinde, Ateş Ulusu diğer tüm bükücüleri yakalayıp esir aldığı için geride kalan tek su bükücü Katara'dır. Bunun aksine Kuzey Su kabilesinde ise Su bükücü bolluğu vardır. Kuzey su kabilesi erkeklerin yalnızca dövüşmek, kadnların da iyileştirmek için su bükme kullanmasını telkin eder.

Kültürleri

Etnik olarak güney ve kuzey su kabileleri üyeleri, açık veya koyu kahverengi saçlara, mavi gözlere, kahverengiye çalan bir ten rengine sahiptir. Kıyafet ise genel olarak, beyaz kürk ile kaplı mavi anorak ve pantolondan oluşur.

Su kabilesinin ulusal amblemi, beyaz bir hilal içeren çember ve okyanus dalgalarını temsil eden üç yatay siyah çizgiden oluşur. Amblemdeki hilal ve okyanus dalgaları, insanları güç veren okyanus ve ay ruhları Tui ve La'yı sembolize eder. Her dört ulusun da baskın bir mevsimi vardır. Su kabilesinin baskın mevsimi kıştır. Diğer mevsimlere göre daha çok su bükücü kışın doğar ve güçleri uzun gecelerle birlikte kışın en yüksek seviyede olur. Su kabileleri genelde kutupta yaşadğı için kış havası genelde sabittir. Donmuş kutuplarda ve deniz ile okyanus kenarındaki buzullarda yaşadıkları için doğal kaynaklar ve yemek için okyanusa bağımlıdırlar. Su kabilesi avcıları doğal olarak alanlarında en iyisidirler.

Ordu

Güney kabilesinin tüm yetişkin erkekleri tam eğitilmiş savaşçılardır. Silahları, sopalar, kemikten yapılmış mızraklar, bumeranglar, pala kılıçlarıdır. Kuzey su kabilesinde su bükücü olmayan savaşçılar da yer alır. Genelde yalnız dövüşmekten çok beraber savaşırlar. Her su bükücüye en az bir su bükücü savaşçı daha eşlik eder(kitap 1 bölüm 19: "The siege of the north part 1").

Foggy Swamp Water Tribe'ın resmi bir askri gücü yoktur. bunun yanısıra dışarıdaki yaşamdan çok bataklık içinde doğal yaşama adapte oluklarından bataklık kamışlarını bükebilen bükücüler mevcuttur.

Güney kabilesinin gemileri filika şeklindeki yelkenlilerdir. Omurgaları ahşaptan oluşur. bu gemiler en az iki kişi tarafından kullanılır. biri ana kumanda da diğeri de yelkeni kontrol eder. Savaştan çok nakliyat için yapılmışlardır.

Kuzey su kabilesinin en çok kullanılan gemisi, çift omurgalı su bükme ile hareket eden teknelerdir. Küçük olduğu için bir çok farklı uygulamada kullanılabilirler. Nakliyattan şehrin içindeki kanallarda sivilleri taşımaya kadar. Ana amaç olarak kısa okyanus yolculukları için yapılmışlardır. Savaşçılar bu gemilerle Kuzey Su kabilesini dışarıdan korurlar.

İlk istila sırasında Sokka ve Mekanikçi, Ateş ulusu başkentine girebilmek için su bükme gücü ile çalışan denizlatılar tasarlamışlardır.

Kabileler

Su kabilesi grupları, coğrafi nedenler ve element ile yakınlıkları nedeniyle üç ana kültüre ayrılır. Savaştan önce ayrıyken de kuzey ve güney kabileleri birbirleriyle iletişim halindeydi. Bu kabileler gerçek hayatta Kuzey Amerika'daki Inuit kabilesinden esinlenilmiştir.

Güney Su Kabilesi
Savaş boyunca güney su kabilesi soylarının tükenmesi ve yok olma tehlikesiyle karşılaşmışlardır. bükücü nüfusunun çoğu ya yokedilmiş ya da Ateş ulusu tarfından esir alınmıştır. Güneydeki tek su bükücü Katara'dır. bunun haricinde güneyli bir diğer su bükücü olan Hama'da Ateş ulusunun hapishanesinden kaçmayı başarmıştır. Bükücü doğan çocuklar öğretecek kimse olmadığından bükücülüklerini geliştiremezler. Savaştan önce güney su kabilesi de bir çok şehirden meydana geliyordu fakat savaş boyunca dağılarak çok çok küçük gruplara bölünerek yaşamaya başladlar. Pek fazla tehlike arz etmedikleri için Ateş ulusu genel olarak güney su kabilesini daha sonra rahat bırakarak en büyük ve zor hedefleri olan Toprak krallığına odaklanmaya başladı. bu süre içinde tabi periyodik olarka su bükücüleri imha etmeye devam etti.

güney su kabilesi, erkekler savaşmak için toprak krallığına gittiğinden beri savunmasızdı.

Kuzey Su Kabilesi
Kuzey su kabilesi yüz yıl süren savaşta ayakta kalmayı başardı.Kuşatma stratejisi kuzey su kabilesini hadlerini aşmadan, Ateş ulusuna karşı savunmaya yeterli oldu. öte yandan bu aynı zamanda, kuzey su kabilesinin sınırları içinde de etkilere neden oldu. bu kabile resmi bir savaşçı tarafından yönetilir. Bir tür patriklik şeklinde yönetildiği için cinsiyet ile ilgili kısıtlamalar çokça görülürdü. Su bükücülük savaşın yanı sıra bir çok farklı alanda da kullanılırdı. Erkeklere su bükmeyle ilgili savaş sanatları öğretilirken kadınlara, iyileştirme üzerine dersler verilirdi. Katara Aang ve Sokka kuzey su kabilesine gittiğinde bu nispeten değişti. Su bükücü olmayan kadınlar ise, ev işleri yemek yapmakla ilgilenyordu. Su bükücü olmayan erkekler de balıkçılık ve avcılık gibi konularla uğraşıyordu.

Mantık eviliği veya anlaşmalı evlilikler kuzey su kabilesinde olukça yaygındı. Geleneksel olarak erkek, kadının ailesinin izni sonrası müstakbel gelin adayı için bir tür kolye oyardı(Kitap 1 Bölüm 18 "The Waterbending Master").

Başkentleri Venedik'in buzdan yapılmış bir benzerini andırır. ulaşım için kanallar ve köprüler kulanılır. Şehir içindeki üç katmanlı savunma ağır silahlı askeri birlikler tarafından korunur. Şehrin üç yakasındaki derin uçuruma dikilmiş kuleler şehre doğal bir savunma sağlar. Deniz kapıları da şehri düşman donanmasından korur. Kuzey Su Kabilesi gibi başka şehirlerin olup olmadığı dizide belirsizdir.

Subükmek

Su bükücüler su bükmeyi aydan öğrenmişlerdir. Ataları med-cezir ve gelgitler sayesinde itme ve çekme kuvvetlerini öğrenmişlerdir. Bu sayede ilk su bükücüler suyu nasıl yönlendirebileceklerini öğrenirler.

Su bükmek, su akış hissini anımsatan yavaş ve elegant formlarda hareketler içeren Çin savaş sanatı Tai Chi ye dayanır. Diğer bükme sanatlarının aksine su bükücülük rakibinin gücünü kendine karşı kullandırmaya odaklanır. Su bir çok şekle girebildiği için Su bükücüler suyu, dondurabilir, eritebilir, buharlaştırabilir ve yoğunlaştırabilirler. Suyun farklı fiziksel şekillere girişi sayesinde su bükücüler, savunma, kaçma ve saldırı teknikleri bilirler. bunlar, rakibini bir buz kalıbının içinde hapsetmek, sisli bir duvarın arkasına saklanmak, buzdan bir platform oluşturarak onun üzerinde hareket etmek gibi tekniklerdir. bir su bükücünün savaştaki zaferi genel olarak tekniğe ve yeteneğe dayanır. İleri seviye su bükücüler nefesleriyle de suyu dondurabilirler. Geceleri günüzlerden daha güçlüdürler. dolunay zamanında ise en kuvvetli oldukları dönemi yaşarlarken ay tutulması esnasında tamamen güçsüz kalırlar.

Uzman Teknikler

İyileştirme: Bazı su bükücüler suyu bir katalizör olarka kullanıp, vücuttaki Chi yollarını yeniden yönlendirerek bazı hastalıkları iyileştirebilirler. Bu iyileştiriciler yara, yanık ve kesikleri kısa sürede iyileştirir. Kuzey kutbundaki spirit pool da bulunan su özel iyileştirme yeteneklerine sahiptir. Bununla ölümcül darbe almış yaralılar dahi iyileştirebilir ki Katara bu suyu Aang Azula tarafından vurulduğunda kullanmıştır. Kuzey su kabilesinin geleneklerine göre iyileştirme ancak kadın su bükücülere öğretilir.

Bitki Bükme: Su bükücüler bitkilerin köklerindeki suyu kullanarak onları yönlendirebilirler. Foggy Swamp tribe bu özelliği bataklıkta hayatta kalmak için kullanmış ve geliştirmiştir. bunun anısıra bitkileri bir su kaynağı olarak da kullanabilirler. Bitkideki tüm suyu çekerek bitkiyi öldürebilirler.

Kanbükme: Kan bükücülük Su bükücülere yaşayan varlıkların içindeki suyu kontrol etmesine izin veren bir tekniktir. bu teknik Güney Su kabileli Hama tarafından keşfedilmiş ve bu sayede tutulduğu hapisteki gardiyanların bedenlerini kontrol ederek hapisten kaçmasını sağlamıştır. Daha sonra bu tekniği Katara da öğrenerek Su bükücülüğün en üst seviyesine çıktığını göstermiştir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
HydroMaster

avatar

SU Bükücü Amirali
MEMLEKET : Kuzey Su Kabilesi BÜKTÜĞÜ ELEMENT : Su
BÜKME GÜCÜ : 28
TECRÜBE PUANI : 2
DURUMU : ÖĞRETMEN

MesajKonu: Geri: su bükücüler hakkında bilgi   Cuma Mart 19, 2010 6:53 pm

güzel konu teşekkürler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin
avatar

GENEL KURMAY BAŞKANI
MEMLEKET : Batı Hava Tapınağı BÜKTÜĞÜ ELEMENT : HAVA
BÜKME GÜCÜ : 288
TECRÜBE PUANI : 27
DURUMU : ÖĞRETMEN,GENERAL,ADMİN
YORUM :
MesajKonu: Geri: su bükücüler hakkında bilgi   C.tesi Mart 20, 2010 10:04 pm

b.deil Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://avatarzuko.benimforum.org
HydroMaster

avatar

SU Bükücü Amirali
MEMLEKET : Kuzey Su Kabilesi BÜKTÜĞÜ ELEMENT : Su
BÜKME GÜCÜ : 28
TECRÜBE PUANI : 2
DURUMU : ÖĞRETMEN

MesajKonu: Geri: su bükücüler hakkında bilgi   Ptsi Mart 22, 2010 7:05 pm

bunu yazanı banladınızmı lem Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin
avatar

GENEL KURMAY BAŞKANI
MEMLEKET : Batı Hava Tapınağı BÜKTÜĞÜ ELEMENT : HAVA
BÜKME GÜCÜ : 288
TECRÜBE PUANI : 27
DURUMU : ÖĞRETMEN,GENERAL,ADMİN
YORUM :
MesajKonu: Geri: su bükücüler hakkında bilgi   Ptsi Mart 22, 2010 10:10 pm

yok bunu ben yazmıstım ama ndense misafir yazıo Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://avatarzuko.benimforum.org
 
su bükücüler hakkında bilgi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Benzer konular hakkında bilgi
» Wilson Ilkeleri (8. Ocak 1918)
» Reklam Hakkında..
» Kopyalayıp Yapıştırılan Resimler Hakkındda
» Üst Menü Hakkında | SORU

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
** AVATAR The Last Airbender **  :: Bükücüler :: Su Bükücüler-
Buraya geçin: